Kvarteto výrazných osobností a skvelých hudobníkov – Dorota Barová (Tara Fuki či Aneta Langerová), Ľuboslav Petruška (Chiki Liki Tu-a, Korben Dallas), Ozo Guttler a Lukáš Fila (obaja Korben Dallas) – tvorí zostavu novej československej kapely Tugriki. Jej eponymný debut si budete môcť naživo vypočuť už čoskoro na slovensko-českom turné.

„Zažívame pocity ženy, ktorá zistí, že je tehotná, až keď je v šiestom mesiaci tehotenstva. Je to radosť, prekvapenie, dojatie a pocit, že to všetko zbehlo rýchlo,“ komentujú členovia kapely Tugriki svoje aktuálne rozpoloženie. Poukazuje tým na fakt, ako rýchlo a prirodzene vlastne celý projekt vznikol. Od momentu, kedy sa táto štvorica prvýkrát stretla v štúdiu, ubehol len necelý polrok.

Nadšenie, sympatická prirodzenosť, hravosť a radosť z hudby i samotného procesu jej tvorby sú jedným zo signifikantných znakov nahrávky, ktorá by určite nemala uniknúť fanúšikom sofistikovanej alternatívy a zaujímavých žánrových presahov. Prirodzenosť a spontánnosť sú typické aj pre samotné fungovanie kapely. „Aj s plánovaním sme na tom rovnako ako žena, ktorá zistila, že je tehotná až v šiestom mesiaci. Meno sme už vybrať stihli. Máme hrubý plán, kde budeme spať a kde prebehne krst. Ale všetko ostatné je otvorené. Veľmi se tešíme na turné a na spätnú väzbu na album. Tieto dve veci v mnohom odhalia, čo ďalšie pre nás majú sudičky v pláne.“

zdroj: hudba.sk

Zdieľať:
© 2014 - 2017 Media Rock, s.r.o. Rádio Rocková republika