Na zimných olympijských hrách získali viac medailí ako ktorýkoľvek iný štát. Nóri to však vedia aj na koncertných pódiách, o čom prídu ich hudobní vyslanci čoskoro presvedčiť aj Slovensko. Reprezentovať ich bude jeden z najlepších vývozných artiklov – šesťčlenná hardcore-metalová formácia Kvelertak.

 

Kapela z malebného prístavného mesta Stavanger vystúpi v stredu 4. apríla v Majestic Music Clube (MMC). A bude to sviatok, pretože nepôjde len o bratislavskú, ale o slovenskú koncertnú premiéru.

Kvelertak
 debutovali v roku 2010 eponymným albumom, za ktorý získali zlatú platňu. Na tom by nebolo nič zvláštne a už vôbec nie svetové, keby im ju neprišiel odovzdať samotný Dave Grohl Foo Fighters. Už to naznačovalo, že kapela rýchlo prerástla svoju vlastnú krajinu a na poli rockovej a metalovej hudby sa veľmi skoro stala pojmom.

Nasledovali vystúpenia na tých najväčších európskych festivaloch ako Hellfest, Download alebo Sonisphere, kde Nóri ukazovali, ako plynule sa dá prechádzať medzi heavy metalom a metalcoreom s prímesou punku. Partia okolo speváka ErlendHjelvika to potvrdila aj na ďalších dvoch albumoch – Meir (2013) a Nattesferd (2016). Paradoxom je, že až ten tretí album nahrávali doma v Nórsku.

 

VIDEO

 

Kvelertak momentálne spoznávajú ďalšie státisíce fanúšikov tvrdej hudby. Od septembra sú totiž exkluzívnou predkapelou legendy Metallica na európskej časti jej WorldWired Tour. Práve z jej vypredaného koncertu v pražskej O2 aréne si Kvelertak odskočia na sólový, plnohodnotný koncert do Bratislavy.

„Kapelu som videl a zažil v troch zásadných polohách – na vlastnom koncerte, na veľkom festivale, rovnako tak v úlohe predskokana. Tá posledná jej pristala najmenej. Nedalo sa to porovnať s festivalovým hraním a už vôbec nie koncertom pred vlastným publikom, ktoré prišlo výlučne na Kvelertak. Odporúčam ich vidieť za akýchkoľvek okolností, ale ak sa naskytne príležitosť samostatného koncertu, rozhodne neváhajte. Uvidíte najlepší rock’n’roll súčasnosti,“ napísal na konci recenzie na ich najnovší počin pre Metalopolis.net Rudi Rus, ktorý pravidelne prináša to najlepšie z domáceho a svetového metalu v relácii Headbanger_FM v Rádiu_FM.

Vstupenky na premiérový slovenský koncert skupiny Kvereltak sú dostupné v sieti Predpredaj.sk a ak sa poponáhľate, môžete ich mať za úvodnú cenu 15 eur. Následne sa do predaja dostane séria lístkov za 18 eur, na mieste za vstup zaplatíte 22 eur. Kvelertak bude mať v MMC aj zaujímavú predkapelu, jej meno organizátori odtajnia už o niekoľko dní.

 

Zdroj: Hudba.sk

Zdieľať:
© 2014 - 2017 Media Rock, s.r.o. Rádio Rocková republika