Keď sa v roku 2009 rozpadli Oasis, každému bolo jasné, ktorý z bratov Gallagherovcov vyjde z večného hašterenia ako „ten dobrý“. Slávna dvojica z Manchestru sa síce v mysliach fanúšikov udomácnila okrem hudby najmä expresívnymi a drzými vyjadreniami na úkor iných umelcov a tiež typickým rock’n’rollovým životným štýlom so všetkým, čo k tomu patrí, ale rozbiť vlastnému bratovi jeho najobľúbenejšiu gitaru? Liam, Liam… To sa predsa nerobí!Zbytok Oasis na čele s Liamom sa po Noelovom odchode premenoval na Beady Eye. Pod týmto názvom vyšli dva síce príjemné, ale nijak zásadné albumy. Bez staršieho z bratskej dvojice to už akoby nebolo ono. Reči o tom, že budú väčší ako Oasis, ticho odfúkol prvý jarný vetrík.
Slávu jedného z najznámejších frontmanov 90-tych rokov tak naďalej „živil“ hlavne bulvár. Finančné problémy, pretrvávajúce bratské doťahovačky a žaloba od akejsi tehotnej novinárky. Ale čomu má človek veriť, obzvlášť ak je overiteľnosť informácií v takých hviezdnych končinách takmer nemožná? Nie je dôležité sústrediť sa viac na samotnú hudbu ako na druhotriedne novinové titulky?
Práve pre množstvo kolujúcich dezinformácii ma veľmi (milo) prekvapilo, že Liam Gallagher na začiatku leta vydal, a tentokrát sám za seba, singel s názvom Wall of Glass (ktorý napokon otvára celý jeho sólový debut). Nejde o žiaden zásadný štýlotvorný posun, žiadne účes-odfukujúce aranžmány, žiaden ničivý refrén no napriek tomu to bol veľmi solídny dôkaz toho, že je pravdepodobne z najhoršieho vonku a nejaký drajv v ňom ešte stále drieme.

zdroj: hudba.sk

Zdieľať:
© 2014 - 2017 Media Rock, s.r.o. Rádio Rocková republika