Bol prvým zo smutného Klubu 27.  Zakladajúci člen kapely Rolling Stones a multiinštrumentalista. Spôsob, akým Brian Jones žil, akoby predznamenával jeho koniec. Pôvodne bol lídrom kapely, ale držal sa od nej bokom, mal isté výsadné postavenie, býval v iných hoteloch, cestoval sám a dostával extra honoráre. Kombinácia tohto všetkého zapríčinila jeho odcudzenie sa kapele a keď k tomu prirátame alkohol a drogy ako LSD, marihuana a rôzne psychotiká, menila sa aj jeho osobnosť. Navyše, tento životný štýl si vybral daň aj na jeho zdravotnom stave a často skončil v nemocnici.
Dvakrát sa pre drogy dostal pred súd a to mu skomplikovalo aj pracovný život s kapelou. Jones bol nespoľahlivý, nechodil na nahrávania, a ak už prišiel, tak bol jeho výkon mizerný. Keď chcela kapela v roku 1969 vyraziť na turné do Spojených štátov, Jones pre drogy nedostal víza. Kapela sa teda rozhodla, že angažuje iného gitaristu. Jagger, Richards a Watts, Briana navštívili a oznámili mu, že Rolling Stones budú pokračovať bez neho. Nahradili ho Mickom Taylorom. Deviateho júna 1969 Jones vydal vyhlásenie, že s Rolling Stones končí. Žil vtedy na farme vo východnom Sussexe, kde plánoval založenie novej kapely. Avšak to už nestihol.
Okolo polnoci z 2. na 3. júla 1969 našli Briana Jonesa nehybne ležať na dne bazéna. Jeho švédska priateľka Anna Wohlinová bola presvedčená, že keď ho vytiahli, ešte žil, ale kým prišli lekári, už bolo neskoro. Obhliadač skonštatoval, že smrť bola nešťastná náhoda. Zároveň potvrdil, že jeho pečeň a srdce boli následkom užívania alkoholu a drog poriadne zväčšené. Až o tridsať rokov neskôr začala jeho vtedajšia priateľka Anna tvrdiť, že Briana zavraždil stavebný robotník, ktorý pre nich renovoval dom. Stavbár Frank Thorogood sa vraj na smrteľnej posteli priznal, že to naozaj spravil, ale údajný svedok tohto priznania to neskôr poprel. Jimi Hendrix venoval mŕtvemu hudobníkovi pieseň v televíznom programe a Jim Morrison mu napísal báseň. To ešte netušili, že smrť ich má na zozname a že ich koniec sa tiež blíži.

 

Zdieľať:
© 2014 - 2017 Media Rock, s.r.o. Rádio Rocková republika