Prvý ročník festivalu, ktorý nemá vo svete obdobu – Chernobyling – sa niesol vo fantastickej atmosfére. Mimoriadny záujem bol najmä o slovenského headlinera – kapelu Signature. Chalani si okrem silných zážitkov z festivalu a prehliadky Černobyľu priniesli domov aj množstvo autentického video materiálu, z ktorého vznikol najnovší videoklip kapely s príznačným názvom “Už musím ísť”. 

Za jeden z najsilnejších zážitkov výletu na Ukrajinu hudobníci považujú práve výlet do stráženej zóny okolo elektrárne. Ten začal v skorých ranných hodinách, kedy sa vlakom spolu so zamestnancami elektrárne prepravili až k samotnému reaktoru. „Mesto Pripjať bolo skutočným výstavným klenotom socializmu. Po havárii v elektrárni sa ale z mesta vytratila ľudská prítomnosť a ujala sa ho príroda. Silne na nás zapôsobil fakt, že sme sa ocitli na mieste, ktoré je symbolom nukleárnej tragédie. Zvláštny je tiež pocit pokory, ktorý človek pocíti až priamo na mieste. Pokora voči samotnej oblasti, voči ľuďom, ktorí tam vtedy žili a voči hrdinom, ktorí pri záchranných prácach nasadili a aj položili svoje životy,“ uviedol spevák kapely Miro.

 

VIDEO

 

Nový videoklip k pesničke “Už musím ísť” je zostrihom najsilnejších zážitkov kapely počas pobytu na Ukrajine. Mrazivé zábery z prostredia elektrárne a Pripjati sú doplnené o akčné zábery z festivalu. Z klipu cítiť neuveriteľne pozitívnu energiu fanúšikov, ale tiež prázdnotu a ticho opustenej zóny. „Samotná pesnička je o opúšťaní domova, odchádzaní do cudziny a o nových začiatkoch,” objasnil spevák Miro.

 

Zdroj: musiczone.eu

Zdieľať:
© 2014 - 2017 Media Rock, s.r.o. Rádio Rocková republika