Totálna metalová nakladačka so zvukom a produkciou, akú tu často nevidíte. Do Bratislavy zavíta 5.apríla 2018 česká metalová skupina DYMYTRY. Pôjde o jediný koncert na Slovensku v rámci tour “Pätnásť rokov pod maskou”.

DYMYTRY sú metalová kapela označujúca sama seba za priekopníkov moderného hudobného štýlu psy-core. Názov Dymytry je odvodený od ruskej lokomotívy. Masky, v ktorých Dymytry vystupujú, pochádzajú z dielne Národného divadla. Autor masiek mal totiž veľkú záľubu v chove hmyzu. Práve tento motív použil ako predlohu.

Turné trefne pomenované “Pätnásť rokov pod maskou” odštartovalo 10. februára koncertom v Olomouci a skončí 16. mája v Brne. Vrcholom osláv bude unikátny koncert “Monštrum” v pražskej malej športovej hale 23.marca.

S porovnateľne veľkou produkciou ale prídu DYMYTRY aj do Bratislavy. Na koncerte zahrajú svoje najväčšie hity a prierez celej doterajšej tvorby. Hosťom DYMYTRY bude na bratislavskom koncerte domáca rocková kapela MOFOKILLER.

 

VIDEO

 

Zažite koncert plný kvalitnej metalovej hudby a prepracovaných textov. Koncerty DYMYTRY sú vždy nezabudnuteľným zážitkom – nabití energiou nadchnú aj toho najnáročnejšieho milovníka hudby.

DYMYTRY je nekompromisná gitarová smršť doplnená sugestívnym spevom. V roku 2006 vydala kapela multisingel “Psy-core” a v roku 2007 hrali ako predkapela skupiny Arakain. Za zmienku stojí tiež pravidelná účasť na najväčších festivaloch ako je napríklad Masters of Rock.

V ankete Český Slavík Mattoni 2017 sa DYMYTRY medzi skupinami umiestila na 6. mieste. Aktuálne kapela zverejnila nový singel „S nadějí“.

Zdroj: Rocker.sk

Zdieľať:
© 2014 - 2017 Media Rock, s.r.o. Rádio Rocková republika